Väärispuidu täispuitmööbli valmistamiseks leiad Estinwoodist

Kas otsid usaldusväärset partnerit kvaliteetmööbli valmistamiseks? Estinwood on end turul tõestanud ja pakub laia valikut puitmaterjale nii mööblitootjatele kui ka eraklientidele. Kõige levinum materjal täispuitmööbli valmistamiseks on liimpuit. Tegemist on suure kandevõimega ning vastupidava materjaliga, mida saab kasutada nii sise- kui ka välitingimustes. Estinwood tootevalikus on tamme ja saare puidust liimpuitplaadid, mis on esteetiliselt kauni välimusega ning klientide seas kõrgelt hinnatud. Soovi korral lõikame materjali ka mõõtu ning teeme sisse vajalikud avad, et klient saaks terviklahenduse kätte  kiirelt ja mugavalt. 

Mille jaoks kasutatakse liimpuitkilpe?

Meie materjal tuleb Euroopa suurimatelt puitmaterjalide väärindajatelt, kes hindavad kõrget kvaliteeti. Samuti on meie laos kontrollitud ning ideaalsed tingimused, mis aitavad materjali kvaliteeti säilitada. Seetõttu sobivad meie liimpuitkilbid nii suurematele kui ka väiksematele mööblitootjatele, aga ka inimesele, kes soovivad oma kodu sisekujunduses kasutada puitu. Liimpuitu valmistatakse lamellide (laudade) omavahelise kihilise liimimise teel ning lisaks mööblile saab sellest teha ka töötasapindu, trepiastmeid, aknalaudu, uksi ning palju muudki. Puidust töötasapind on väga kõrgelt hinnatud, sest lisaks kaunile ja soojale üldilmele, on see ka väga hea vastupidavusega just niisketes tingimustes. Tellides meie juurest puidust töötasapinna, lõikame soovi korral plaadi ka mõõtu, pehmendame servad ning teeme vajalikud avad pliidi ja kraanikausi jaoks. Meie tooted on viimistlemata kujul, seega saame soovi korral sobiliku viimistluse teha. Sinul jääb üle ainult tasapind paika panna ja nautida seda ilu, mida puit interjööri lisab. 

Kuidas valida liimpuitkilpi?

Estinwood müüb liimpuitu, mis on jaotatud kolme kvaliteediklassi: A, B ja C. Kõige kõrgema kvaliteediga ehk A kvaliteediklassiga liimpuitplaadil on ühtlasem toon ja struktuur, ilma suuremate defektideta. Kasutatud on valdavalt lülipuidust koosnevaid liimpuidu lamelle ning lubatud on väikesed toonierinevused ning pärloksa kohad. B kvaliteedi puhul on lubatud suurem tooni varieerumine. Samuti on lamellidel lubatud maltspuidu ja erinevate kasvuiseärasuste (terved ja kinnised oksad, säsikiired) esinemist, mis muudab plaadi üldilme elavamaks. C kvaliteediklassiga liimpuitplaadil ei ole toonierinevusi piiratud ning puit on kirju struktuuriga. Lubatud on ka mõningased lahtised oksad, lõhed, poomkanti, koort jms. Reeglina jääb C kvaliteediga liimpuitkilbi pool varjatuks näiteks töötasapinna või trepiastme tagumiseks küljeks. Samas on võimalik mõningase pinnatöötlusega, näiteks pahteldades lahtised defektid, lihvides ja viimistledes, võimalik saavutada väga efektse mustriga pind. Seetõttu tuleks kvaliteediklassi valides mõelda eelkõige kasutusotstarbele ja üldilmele, mida soovitakse saavutada.

 

Lisaks kvaliteediklassile saab müügis olevate liimpuitkilpide puhul valida ka tegumoodi. Täpsemalt on võimalik valida sõrmjätkatud, kitsa, laia ja pika lamelliga kilpide vahel. Sõrmjätkatud liimpuitkilp on toodetud lamellidest, mida on kilbi pikkisuunas mitmeid kordi sõrmjätkatud ehk liimpuitkilbi lappelt on näha ristisuunalisi jooni. Selline töötlus tekitab kilbile elavama mustri ning muudab materjali väga stabiilseks. Kitsa ja laia lamelli puhul on vastavalt kasutatud kitsamaid kuni 21 mm lamelle või laiemaid ca 35-45 mm lamelle. Kitsa lamelliga liimpuitplaadid sobivad suurepäraselt köögi töötasapindadeks ning trepiastmeteks. Pika lamelliga liimpuitkilbid on toodetud lamellidest, mis on terve plaadi ulatuses ühes tükis, tekitades ühtlase ja rahuliku üldilme. 

Kuidas viimistleda liimpuidust pindasid?

Kuna Estinwoodi poolt müüdavad liimpuitplaadid on viimistlemata kujul, siis tuleb need kindlasti enne kasutusse võtmist viimistleda. Viimistlusvahendiks võib olla vaha, õli või lakk, vastavalt teie enda soovile. Viimistlema peab kõik pinnad nii küljed, servad kui ka lõikekohad näiteks pliidi ja kraanikausi jaoks. Üldjuhul soovitame pealmine külg katta 4-kordse kihiga ning ülejäänud pinnad 2-kordse kihiga. Kindlasti tuleb järgida ka viimistlusvahendi tootjapoolset instruktsiooni ja ohutusnõudeid. Meie kasutame puidu viimistlemiseks Holzöl Worktop-Oil toodet, mis on naturaalsetest õlidest ja vaikudest valmistatud ja sobib ideaalselt lisaks tavalisele mööblile ka köögi ning vannitoa töötasapinna viimistlemiseks. Töödeldud pinnad muutuvad väga vastupidavaks nii erinevatele kriimustustele kui ka plekkidele. Antud toote puhul võib viimistletud pind puutuda kokku toiduainetega omades selleks vastavat sertifikaati. Kui viimistletud liimpuitplaat hakkab kuluma või on tekkinud kahjustusi, siis saab seda hoolduse käigus taaskord värskendada. Esmalt tuleks sellisel juhul pind ühtlaselt üle lihvida kasutades selleks liivapaberit jämedusega 240/320. Seejärel pühkida tolm, puhastada pind ja uuesti viimistlusvahendit peale kanda. Kindlasti järgida hoolduse puhul ka viimistlusvahendi tootjapoolseid soovitusi.

Estinwoodi liimpuitkilpide tehniline info mööblitootjate jaoks

  • Meie müüdavad liimkilbid vastavad spetsifikatsioonis kirjeldatud mõõtudele, kuid lubatud on mõistlikud kõrvalekalded, kuid seda vaid mõõtude kasvavas suunas ehk klibid võivad olla paksemad, laiemad ja pikemad, kuid mitte väiksemad. 
  • Meie liimkilpide niiskussisaldus on orienteeruvalt 8-10%. 
  • Müüdavad liimklibid on viimistlemata kujul ja järgatud täisnurkseks ehk puuduvad faasid või raadiused. Kasutuspinnad on lihvitud. Kilbid tuleks kindlasti enne kasutusse võtmist viimistleda.
  • Liimklibid on pakendatud ühe kaupa termokahanevasse kilesse. 
  • Liimkilpide erikaalud on orienteeruvalt järgmised: tamm – 660kg/m3; Saar- 720kg/m3. Kaal varieerub tulenevalt puidustruktuuri iseärasustest ning niiskussisaldusest. 
  • Liimklipe tuleb ladustada lapiti tugeval horisontaalsel pinnal ning originaalpakendis. Kasutada tuleb risitisuunalisi aluspuid sammuga ca 500mm. Vältida tuleb järske temperatuuri ja niiskusrežiimi muudatusi. Vältida tuleks serviti või ühe otsa peale ladustamist. 
  • Kilpide kasutusse võtmisel soovitame need kinnitada tugikonstruktsiooni külge, võimalikult kiiresti, et vältida puidu väändumist või kõmmeldumist.

Vali usaldusväärne partner kvaliteetse puidumaterjali hankimiseks!

Estinwood on tänaseks üks suurimaid tislerpuidu müüjaid Eestis, mis tõestab, et oleme usaldusväärsed partnerid pakkudes kõrgeima kvaliteediga liimpuitkilpe ja teisi puidumaterjale. Meie professionaalne meeskond aitab alati nõu ja jõuga, et leida kliendile kõige optimaalsem lahendus. Saame olla abiks nii suurematele mööblitootjatele, väikestele eritellimusmööbli valmistajatele, aga ka erakliendile, pakkudes terviklahendust mõõtu lõigatud toote näol. Täpsema info saamiseks saatke meile päring e-maili teel: info@estinwood.ee