Liimkilbist töötasapind köögis üllatab ka nõudlikumat klienti

Vannitoa või köögi töötasapind on see, mis määrab ära kogu ruumi praktilisuse ja kasutatavuse. Ülejäänud mööbel võib olla suurepärane, kodumasinad esmaklassilised, aga kui tasapind alt veab ning vastupidav ei ol, on kokkuvõttes kogu kogemus rikutud. Ja tegelikult on nõudmised nii vannitoa kui köögi töötasapinnale võrdlemisi kõrged. See peab turvaliseks kasutamiseks olema tugev ja stabiilne. Samas ka pakkuma nii veekindlust kui võimalust seda kergelt puhastada. Kuidas siis ikkagi teha valik saja erineva variandi vahel? Milline neist võiks sobida nii kööki kui vannituppa? Miks võiks kaaluda esmapilgul pigem tundmatut liimkilbist tasapinda? Panime olulisema teemast kirja, et teaksite teha teadliku ning asjatundliku valiku. Kui siiski soovite midagi veel küsida või täpsustada, võtke kindlasti meiega ühendust, abistame rõõmuga!

Mis on üldse liimkilp?

Mis asi on see tundmatu liimkilp, mida me oma klientidele töötasapinnaks kööki ja vannituppa armastame pakkuda? See on puidust plaat, mis valmistatakse mitmetest kitsastest puiduribadest, mis küljelt omavahel kokku ühendatakse. Nii moodustub üks suurem ning ühest puiduplaadist tunduvalt tugevam puitkilp. Liimkilbi kasutusala on tegelikult tunduvalt laiem kui ainult töötasapinnad, millest meie räägime. Sellest eelistatakse näiteks mööblit valmistada, kasutada seinakonstruktsioonides või erinevatel tisleritöödel. Liimkilbi kasutamise kasuks räägivad mitmed asjaolud. Näiteks on see  vastupidavam kui tavaline puit ning ka kuivades ei paindu ega muuda oma kuju. Liimkilp ka ei pragune ning on äärmiselt mitmekesine materjal: selle laia kasutusala tagab võimalus seda lõigata mistahes kujuliseks, olgu see kolmnurk või lausa ring. Liimkilp pole pikka aega olnud küll kõige populaarsem töötasapind kööki või vannituppa.. Kuid just viimasel ajal tunneme, et tuule suund on muutunud ning üha enam tellitakse seda nii vannituppa kui kööki tasapinnaks. 

Liimkilbil on palju (üllatavaid) plusse

Liimkilp on köögi töötasapinnana juba mõnda aega populaarsust kogunud? Miks? Enamasti on see meie klientide valik, sest liimkilbist tööpind on:

 

    • äärmiselt vastupidav. Liimkilp on tunduvalt tugevam kui tavaline puit ning seda valides ei pea muretsema, et lähiajal uuesti remondile kulutama peaks hakkama. 
    • kergesti puhastatav. Meie pakutav liimkilbist töötasapind on kaetud spetsiaalse sertifitseeritud töötasapinna õliga. Tänu sellele ei ole pind poorne ning iga plekk tuleb maha vaid niiske lapiga üle tõmmates. 
  • hinna poolest sõbralik. Liimkilbist vannitoa või köögi tasapinnad on tunduvalt soodsamad kui mõned teised populaarsemad materjalid nagu graniit või täispuit. 
  • mitmekesise valikuga. Liimkilbi puhul võid tellida erinevast puidust või erineva viimistlusega. Nendega mängides leiab igaüks just enda kööki või vannituppa sobiva komplekti. Samamoodi saab materjali lõigata pea igasse kujusse ja suurusesse. Nii ei jää ka kõige kummalisema kujuga vannituba või köök ilma tasapinnata. 

Plusside kõrval on siiski ka mõned miinused

Liimkilbi valimisel töötasapinnaks kööki või vannituppa on ka mõned miinused, mida iga praktiliselt mõtlev tellija võiks teada. See võimaldab teha teadliku ja endale kõige sobivama valik. Näiteks ei ole liimkilbist töötasapinnad köögis kõige kuumakindlam valik. Ehk tulised potid ja pannid võivad mingil määral pinda kahjustada. Seepärast kasuta alati kuumaalust, nii püsib köögi tasapind värske ja kahjustuseta. Liimkilbist töötasapinna puhul tuleb ka arvestada, et see võib vajada aja jooksul mõningast hooldust. Selle alla võib siis käia näiteks mõne rohkem kasutatud koha lihvimine või kogu pinna üle õlitamine, tänu millele näeb see jälle mõnda aega välja nagu uus. Kui selline harv töö käib siiski üle jõu ning mitte mingit soovi lisahoolduseks ei ole, pole liimkilbist töötasapind kööki tõesti parim valik. 

Oleme liimkilbist töötasapinna valijale heaks partneriks

Oleme klientidele nüüdseks juba mõnda aega pakkunud liimkilbist nii vannitoa kui köögi töötasapindade valmistamist. Kuidas see protsess käib? Esmalt palume kliendil loomulikult üle vaadata meie valik ning leida just oma ruumi sobivaim puit ja viimistlus. Seejärel on vajalik vannitoa või köögi töötasapinna ala hoolikalt üle mõõta, samuti tuleb mõõdud võtta soovitava kraanikausi/pliidiplaadi kohtadest. Selleks võiks aega võtta ning tööd korralikult teha, sest vaid mõne millimeetrine vahe võib pärast tekitada suurt aja- ja rahakulu. Kui olete oma valikud teinud ning mõõdud edastanud, asume tööle ning lõikame välja liimkilbist plaadi ning kõik vajalikud avad. Pehmendame ka servad, et üldmulje jääks sujuv ja turvaline. Kõik pinnad ka viimistleme, selleks kasutame kvaliteetset sertifitseeritud töötasapinna õli. Protsess on võrdlemisi kiire ning juba üsna pea saate nautida oma uut ning vastupidavad tasapinda köögis või vannitoas. 

Liimkilpi valitakse köögi või vannitoa töötasapinnaks üha enam

Liimkilp pole läbi aegade olnud just kõige populaarsem valik vannitoa või köögi tasapinnaks. Vaikselt siiski tunneme, et tuul on hakanud suunda muutma. Ja tegelikult on selleks ju mitmeid põhjuseid. Liimkilbist vannitoa või köögi tasapind on vastupidav, kergesti puhastatav ja samas ka pigem soodne valik. Et kliendile elu võimalikult lihtsaks teha, lõikame tasapinna välja, pehmendame ääred ja viimistleme pinna spetsiaalse õliga. Tellijal jääb üle vaid tulemust nautida. Oled juba otsustanud valida välja uue liimkilbist töötasapinna? Või soovid veel esitada mõned täpsustavad küsimused? Kirjuta meile info@estinwood.ee ja aitame meeleldi!